Veszteség élményével babavárásban

Aggódással tele érkeznek hozzám azok a Hölgyek, akik korábbi veszteség, nehéz szülésélmény után vágyják vagy éppen már várják a kisbabájukat.
.
Aggódnak sok mindenért, úgyhogy közben félelemmel és ellentmondó érzésekkel vannak tele.
Nem elég a saját érzéseik megélése, de a környezetük is képes „megtromfolni” a nehézségeket, azzal az elvárással, hogy „legyél már végre boldog, hiszen jöhet a következő vagy már éppen úton is van, őrá figyelj!” – felkiáltással.
.
És az anya ott marad egyedül a kesze-kusza érzéseivel.
„A jól kellene lennem, de mégsem tudok, hogy van ez?
Bennem van a hiba?
Tényleg jogos, amit érzek? Helyén van?
Nem ártok vele a pocakomban lévő kisbabámnak?
És ha megint megtörténik én vagyok az oka?”
.
Félelem, aggódás, bűntudat, önvád, nagyfokú külső kontrollosság, érzelmi ingadozás, remény, vágyódás, lelki alkudozás bárkivel is…
Ismerős érzések?
El kell áruljam, ezek a gyászfolyamatot kísérő érzések is egyben, melyek soha nem vitathatóak el senkitől sem.
.
Az érzésekkel pedig nagyon érdemes „dolgozni”.
Főleg akkor, ha egy új Életet szeretnénk fogadni.
.
Tenni azért, hogy a korábbi nehézséget helyén tudd kezelni, az anyai minőségedet képes legyél megtámogatni, és ezzel lehetőséget adj magatoknak a gyógyulásra.
.
Arra, hogy a születendő kisbabád egy érzelmileg minél inkább kiegyensúlyozott Anyát kapjon.
Mit lehet tenni az érzésekkel?
Megélni, helyre tenni, átkeretezni, megérteni, erőforrássá tenni ésatöbbi, ésatöbbi.
.
Hogy juthatsz el idáig?
Úgy hogy támogatókat keresel ahhoz, amire szükséged van!
.
Ahhoz, hogy a veszteségfeldolgozás és a babavárás két érzésvilágát egyensúlyban tudd tartani.
Hogy a következő várandósságod jól meg tud élni és rendben lévő érzésekkel tudd fogadni Őt!
Magabiztosan, tudatosan, önbizalommal, felkészülten és kapcsolódva Hozzá!
.
Ebben segítek Neked!
