Tegnapi Anyák napjára

Kamaszom új megközelítésében Anyák napjára közös mozizást kaptam.
Nagyon nagy szó, mert igyekszik minél kevesebb programban velem lenni.
Hiába, hát kamasz, engednem kell ebben, ez az élet rendje, mondja a szakirodalom.
Megértem, de azért piszkosul fáj (és erről nem igen szól az okos irodalom)!
Nem tudom ki hogy van vele, de én mikor ránézek a Lányomra látom benne azt az apróságot, azt a fél kilónyi kis törékenységet, mikor megszületett, látom benne, mikor az oviban örömmel az arcán futott a gyerekek közé, én meg büszkén, majd el sírtam magam, hogy ott hagy az ajtóban.
Nehéz engednem… no nem miatta, mert Ő már kész van rá, hanem magam miatt.
Ami megnyugtat, hogy látom benne a szeretetem.
Szóval, az Ő választása szerint a „A nemzet aranyai” című fantasztikus dokumentumfilmet néztük meg. Mindenkinek ajánlom.
Nekem az életem része volt az az idő, amelyről szól a film, Neki már történelem
, és mégis olyan figyelemmel nézte, hallgatta, néhányat kérdezett közben és sokszor jókat derültünk egy-egy poénon, majd haza felé beszélgettünk róla.
A téma a kitartás és a küzdelem volt.
És talán kicsi megnyugvásra is leltem tegnap este, hogy ez a leválni akaró kamasz milyen bölcs, érett meglátásokkal van.
„Talán jól tettem a dolgom anyaként…” – gondoltattal engedtem a szobájába, hogy magára csukva ajtaját gyakorolhassam az „elengedését”
.
Közös élmény, közös kapcsolódás.
Csodálatos Anyák napjám
volt.
